شیرینی لبنانی

همیشه طعم و مزه خوش غذای مادر بزرگ‏‌ها زیر زبان‌مان حس می‌شود؛ انگار این غذا همه چیزش فرق می‌کند، از رنگ و بو گرفته تا طعم و مزه‌ی آن. به دنبال جادوی این اتفّاق می‌‏گردم؛ هر بار که از آن‏‌ها می‌‏پرسم چه چیز باعث این تفاوت است، مات و مبهوت می‌‏مانم.

آن‏‌ها نیز همان‏کار را انجام داده‌‏اند که من هم همیشه انجام می‌‏دهم، پس چه چیز این همه تفاوت را سبب می‌‏شود؟! با خود که فکر می‌‏کنم می‌‏بینم آن همه روح و محبّت و حضوری که او در لحظه لحظه پخت غذا برای ما تدارک می‌‏بیند؛ از روزها قبل به آن‏که چه بپزد فکر می‌‏کند؛ از شب قبل برنجش را پاک می‌‏کند؛  لوبیا را خیس می‌‏کند؛ بعد از هر بار غل‌زدن غذا درش را بر می‌‏دارد و دیگ مسی روی گاز را  هم می‌‌زند. این کارها کجا و کاری که ما می‌‏کنیم کجا؟!

به راستی که آن ‏همه محبّت و حضور چقدر همه چیز را دگرگون می‌‏کند!

این روزها هم که ایام شادی اهل بیت علیهم السلام است به فکر افتادیم که چگونه شادی این روزها را با دیگران – از همسایه‌‏ها گرفته تا دوست و آشنایانمان – سهیم شویم؛ یکی از مواردی که می‌‌تواند سبب انس و الفت با عزیزان‏مان شود، همان تدارک دیدن چیزی است که هرچند ارزش مادی نداشته باشد اما وقتی با عشق و علاقه آماده شود می‌‏ارزد بر همه چیز.

لذا دستور یک شیرینی ساده، مثل شیرینی لبنانی که وقت چندانی از ما نمی‌‌گیرد و می‌‌تواند بهانه باشد برای شادباش گفتن این ایّام به دوستانمان را فراهم کردیم.

 

طرز تهیه شیرینی لبنانی

مواد لازم:

رشته عربی (۱ بسته).

شیر عسل آماده (۲۰۰ گرم).

کره (۵۰ گرم).

بادام هندی یا زمینی (۲۰ عدد).

طرز تهیه:

ابتدا کره را در ماهی‌تابه ذوب کرده و سپس رشته‏ عربی را درون ماهی‌‏تابه ریخته، آن را تفت می‌‏دهیم، تا به حالت طلایی درآید.

سپس شیر عسل را به آن اضافه نموده تا با حرارت به طور یکنواخت با رشته مخلوط گردد.

مخلوط رشته و شیر عسل را از روی حرارت برداشته و به صورت تکه تکه و لانه‏ پرنده حالت داده و در پایان از بادام هندی یا زمینی برای تزیین آن استفاده نمایید.

یک دیدگاه در “شیرینی لبنانی

  • ۵ فروردین ۱۳۹۶ at ۱۱:۴۰ ق٫ظ
    پیوند یکتا

    لطفا چند هکس از طرز تهیه آن بگذارید و بگویید رشته عربی را چطور تهیه کنیم .در ضنن مقدار دقیق مواد چگونه است مثلا چقدر شیر با عسل

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *